0
Twój koszyk jest pusty.

Prostowanie i Renowacja Felg


Nasza firma już od paru lat świadczy usługi w zakresie naprawy felg stalowych i aluminiowych. Posiadane przez nas doświadczenie oraz urządzenia pozwalają na kompleksową naprawę wszystkich felg samochodowych.

 

Informacje techniczne i cechy użytkowe naszego sprzętu:

 

Maszyna składa się z wału z uchwytem, który umożliwia montaż felg 3,4 lub 5-otworowych o różnej średnicy podziału śrub. Opory zębate na łożu stanowią oparcie dla cylindrów siłowników. Suport z imakiem nożowym umożliwia lokalizację uszkodzeń felgi oraz obróbkę skrawaniem naprawionych miejsc.

Określenie uszkodzenia tzw. „bicia” oraz krzywizny umożliwia podstawka magnetyczna z regulowanym sprawdzianem. W wyposażeniu standardowym znajdują się pierścienie o różnych średnicach umożliwiające centrowanie felg. Dla różnych typów felg tłok siłownika można wyposażyć w różne końcówki o odpowiednich profilach. Niektóre uszkodzenia w felgach stalowych można naprawiać przy pomocy specjalnego klucza.

 

DANE TECHNICZNE:


- Zakres średnic felg: od 10” do 24”
- Wysokość - 1530 mm
- Długość - 1410 mm
- Szerokość - 900 mm
- Waga - 330 kg
- Silnik - 0,75 KW - 110 RPM
- Zespół hydrauliczny (silnik)- 0,55 KW
- Ciśnienie pompy 140 bar
- Poziom hałasu - 75 db

MALOWANIE

Chcesz, aby twoje felgi wyglądały jak nowe? Musisz je do nas przywieźć.

Na początek felgi trafiają do wytrawienia, gdzie pozbawiane są całej starej powłoki lakierniczej. 

Następnie felgi wjeżdżają do lakierni. Po uzupełnieniu ewentualnych ubytków, poprzez napawanie, felgi zostają pokryte specjalnym lakierem podkładowym.

Po wysuszeniu w piecu, podkład pokrywamy lakierem bazowym (kolorem), a felga ponownie ląduje w piecu. Kiedy lakier uzyska odpowiednią twardość, pozostaje ostatni etap, czyli położenie lakieru bezbarwnego, oczywiście również utwardzanego piecowo. Po kilku godzinach felga jest gotowa do montażu opon i dalszej eksploatacji. Wszystkie warstwy są malowane specjalnymi lakierami do felg.

Dzięki piecowemu utwardzaniu powłoki lakierniczej masz pewność, że lakier samoczynnie nie odpadnie. Standardowe kolory to SREBRNY, GRAFIT, CZARNY, BIAŁY. Na specjalne zamówienia możemy pomalować ja na dowolny kolor.

 

SPAWANIE

W naszym serwisie możemy zespawać pęknięte felgi, ewentualnie nadlać większe ubytki. Z reguły po kompletnej regeneracji klientowi ciężko wskazać spawane, bądź nadlewane miejsca na feldze.

 

POLEROWANIE RANTÓW

Zainteresowanie polerowanymi rantami felg ponownie wzrasta, dlatego proponujemy również taką usługę. Jeśli Chcesz to możemy wypolerować same ranty felg – nie musimy malować całych.